Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky ze stanic Kolín, Kutná Hora a Ovčáry a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Krakovany a Týnec nad Labem. Z kutnohorské stanice zároveň vyjel i územně příslušný vyšetřovatel požárů.
Po příjezdu první jednotky a rychlém průzkumu byl ihned vyhlášen druhý poplachový stupeň, neboť požárem byla zcela zasažena velká stodola o přibližném půdorysu 10x18 metrů. Uvnitř se podle majitele nacházely nejen tlakové nádoby s propanbutanem, ale i další hořlavé látky, jako například barvy, ředidla, motorový olej a podobně. Požár se navíc začal rozšiřovat na střechu kolmo navazujícího dlouhého rodinného domu.
Na pomoc vyjely dobrovolné jednotky Ovčáry, Radovesnice II, Starý Kolín a Žiželice, v rámci mezikrajské spolupráce také jednotky SDH z Královéhradeckého kraje – Chlumec nad Cidlinou, Lovčice, Klamoš a Nové Město nad Cidlinou. Celkem se tak na místo sjelo šestnáct cisteren, dva automobilové žebříky a dalších šest hasičských vozidel.
Výšková technika však nebyla třeba, protože zasažené objekty byly přízemní, takže oba žebříky byly vráceny na základny. Pro zajištění dostatku hasební vody bylo na zdroji v Týnci nad Labem zřízeno čerpací stanoviště, odkud byla voda dovážena kyvadlově cisternami.
Počáteční dva C proudy byly postupně rozšířeny o dalších pět, kterými se hasičům podařilo ve tři čtvrtě na tři dostat požár pod kontrolu, takže byla ohlášena lokalizace. Na místě se nacházely tři osoby, které však dům opustily ještě před příjezdem hasičů a byly bez zranění u sousedů. Proto mohl velitel zásahu odeslat zpět i posádku zdravotnické záchranné služby. Postupně začal i s redukcí zasahujících jednotek.
Ve čtyři hodiny byl poplachový stupeň snížen na první úroveň a pokračovalo dohašování menších ohnisek a rozebírání konstrukce stodoly. To už jen za účasti profesionálních hasičů z Kolína a Ovčár a dobrovolných z Krakovan a Žiželic. Místní jednotky zajistily také dohlídku do ranních hodin, kdy se na požářiště vrátil vyšetřovatel z Kutné Hory. Krátce před devátou hodinou byla po závěrečné kontrole termokamerou dohlídka ukončena a operačnímu středisku byla ohlášena likvidace.
Podle vyšetřovatele vznikl požár s největší pravděpodobností po technické závadě elektroinstalace. Přímé škody vyčíslil na jeden a půl milionu korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil se hasičům podařilo uchránit majetek za tři miliony.
Informoval Ing. Ladislav Holomčík, tiskový mluvčí HZS Středočeského kraje.