Aby Filipojakubské ohně nehořely, kde nemají. Ohláška hasičům předem

Dodržení patřičné vzdálenosti od lesa či stohu

Poslední dubnový večer patří pálení čarodějnic. Aby se filipojakubské ohně neproměnily v požár, hasiči připomínají zásady při rozdělávání ohně v přírodě.

Co to znamená pro hasiče? Zvýšená upozornění na nebezpečí rozdělávání ohně, navýšení počtu požárů, ale také zbytečné výjezdy k domnělým požárům.

Chystáte-li se společně „oslavit" čarodějnice, tak nezapomeňte na povinnosti, které vyplývají ze zákona o požární ochraně a v neposlední řadě na opatrnost a nepodcenění síly ohně.

Letos na „čarodějnický den“ vyjížděli hasiči k téměř trojnásobku požárů

Prostor pro pálení ohně by měl být minimálně 50 m od kraje lesa. Pokud chcete pálit v blízkosti stohu, tak vzdálenost prodlužte ještě minimálně o dalších 50 metrů. Ohniště pak můžete opustit po uhašení vodou nebo zasypáním hlínou.

Při ohlášení je třeba uvést místo a čas pálení, osobu odpovědnou za pálení včetně kontaktu na ní a také přijatá protipožární opatření.

(pšt, hasicskelisty.cz)

V Náchodě hořela pouliční lampa

22.11.2024 07:00:00

K požáru svítidla pouliční lampy vyjížděli do Zámecké ulice v Náchodě hasiči z CHS Velké Poříčí a Hasiči Náchod. Požár byl s využitím výškové techniky uhašen přenosným hasicím přístrojem CO2. Ha...